קניית דירת קבלן בתמ”א 38

כאשר אתם מבצעים עסקת מקרקעין של קניית דירת קבלן בתמ”א 38 אתם נהנים ממגורים בדירה חדשה, לצד היתרונות בדירה שנמצאת בשכונה מיושבת וותיקה, בה יש מוסדות חינוך, תרבות ושירותים קהילתיים.

מה זה תמ”א 38?
תמ”א 38 היא תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, שאושרה באפריל 2005 על ידי ממשלת ישראל. במסגרת התוכנית, גובשו הנחיות שקובעות את המסגרת החוקית שתאפשר מתן היתרי בנייה מכוחה, והוגדרו תמריצים דוגמת תוספות בנייה, אשר יעודדו בעלי מבנים לחזק אותם ויאפשרו קניית דירת קבלן בתמ”א 38 מהבחינה הכלכלית.

חשוב לדעת, כי בעת קניית דירת קבלן בתמ”א 38 יש להתייחס למערכת המשפטית בין הקבלן המבצע לבין בעלי הדירות בבניין. לפיכך, חשוב להסתייע בשירותיו של עו”ד מקרקעין במרכז, כמו עו”ד יריב גוטמן, המומחה בתמ”א 38. ברשותו הידע והכלים לבחון את כל ההיבטים התכנוניים והמשפטיים הכרוכים בעסקה זו, שאינה ככל עסקת מכר רגילה.

כחלק מהבדיקות שיש לבצע, משרד עורך דין להסכמי רכישה, חייב לבחון בדווקנות את סעיפי הסכם תמ”א 38, לראות שלא הושתה חבות כלשהי על רוכש הדירה החדשה מול בעלי הדירות בבניין, שאין יריבות ביניהם ושאין חשש לסיטואציה של פינוי שוכר בשל התנגדות לבנייה.

מהפן התכנוני יש לבדוק את נתוני הפרויקט, היתר הבנייה ואת כמות הדירות החדשות שאושרו לבנייה בהסכם בין הקבלן לבין בעלי הדירות. עו”ד יריב גוטמן, עו”ד מקרקעין במרכז, עוסק בתמ”א 38 בשגרה ויוכל לתת לכם ייעוץ משפטי מקצועי ומסור.

הסכמת הדיירים
קניית דירת קבלן בתמ”א 38 יכולה להתקיים אם יש רוב של 66% מבעלי הדירות בבניין, לביצוע התוכנית. כמעט בכל פרויקט קיים לפחות דייר אחד המתנגד ומקשה על ההתקדמות ממגוון סיבות, דייר כזה נהוג לכנות “דייר סרבן”. אם הסירוב בלתי סביר ניתן לפנות לערכאות משפטיות שיכולות להטיל עליו קנסות גבוהים ואף להורות על פינוי שוכר מביתו. ראוי להיוועץ עם משרד עורך דין להסכמי רכישה, לבחינת ההשלכות המשפטיות, שיוכל לסייע גם בניהול שלב המשא ומתן המשפטי עם הקבלן.
Call Now Button