עו”ד מס רכישה

מיסוי מקרקעין נחשב לאחד התחומים המורכבים בעולם המשפטי, כאשר הכללים הרלוונטיים מוסדרים, בין היתר, בחוק מיסוי מקרקעין משנת 1963.

החוק עורך אבחנה האם מדובר בעסקת מקרקעין או בעסקה רגילה וכן מגדיר מתי חלים על העסקה מיסי מקרקעין דוגמת מס רכישה, מס שבח והיטל השבחה ובאילו מקרים יש לפטור את העסקה מתשלום מיסי מקרקעין.

משום שמדובר בתחום סבוך, המגלגל עסקאות מקרקעין בשווי כספי גבוה, מומלץ לפנות רק אל עו”ד מיסוי דוגמת עו”ד יריב גוטמן, לו יש את כל הידע המקצועי וההכשרה הייחודית במיסוי מקרקעין. זה יכול להיות גם עו”ד מס רכישה או משרד עו”ד קבוצות רכישה.

מהו מס רכישה?
מס רכישה מוטל על פי חוק מיסוי מקרקעין על כל הרוכש נכס מקרקעין – דירת מגורים, בניין, חנות, משרד, עסק או מגרש, להגיש הצהרה בדבר הרכישה.

עו”ד מס רכישה מקצועי יודע לומר כי חובת תשלום מס רכישה קבועה בסעיף 9(א) לחוק, כאשר גובה המס הוא בשיעור יחסי משווי רכישת הנכס. בנכסים שאינם מהווים דירה למגורים המס הוא בסכום קבוע של 5% משווי הרכישה.

החוק מעניק פטורים והנחות לרוכשים מסוימים במס הרכישה, כדי לתמרץ חלק מסוים מהאוכלוסייה, שרוצה להשתמש בדירה למגורים, לרכוש נכסים ולבצע עסקאות מקרקעין. רוכש שבבעלותו דירות נוספות, חייב לפנות לייעוץ אצל עו”ד מיסוי, עו”ד מס רכישה או עו”ד מס שבח, המתמחה במיסוי מקרקעין, שיסייע בכל הנוגע לתכנוני המס של העסקה העתידית.

קבוצות רכישה נעשה נושא פופולרי בארץ, מדובר בקבוצה של אנשים שמתאגדת יחדיו כדי לבנות מבנה מגורים, במטרה לצמצם עלויות ו/או לבחור את השכנים. מומלץ לפנות אל משרד עו”ד קבוצות רכישה או עו”ד מס רכישה, המטפלים בכך בשוטף.

מהו מס שבח?
מס שבח משולם על החלק שהשתבח והשתפר בנכס המקרקעין. בפועל, משווים בין מחיר הקנייה הראשוני של הנכס לבין השווי הנוכחי ומפחיתים מהסכום הוצאות שכ”ט מתווך ועו”ד, תשלום מס רכישה ועוד. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי וייצוג מול רשויות המס, אל עו”ד מס שבח מעולה – עו”ד יריב גוטמן.
Call Now Button