עו”ד דמי מפתח

בשונה מרישום בטאבו המקנה בעלות בנכס (דירה, משרד, חנות), מי שמתגורר בדמי מפתח, לעולם אינו רוכש את הבעלות בנכס אלא רק את הזכות החוזית להתגורר בו או לעשות בו שימוש מסוים, וזאת בתמורה לתשלום דמי מפתח, בשיעור הקבוע בחוק הגנת הדייר. [נוסח משולב], תשל”ב-1972.

לדיירות מוגנת משמעויות משפטיות כבדות משקל, זהו נושא מורכב הדורש בקיאות וידע מעמיק בחקיקה ובפסיקה ולכן מומלץ לפנות בכל שאלה אל עו”ד דמי מפתח, מומחה בדיני מקרקעין דוגמת עו”ד יריב גוטמן.

מהם דמי מפתח?
דמי מפתח הם סכום חד פעמי שמשלם הדייר עם כניסתו לנכס עבור קניית זכות הדיירות המוגנת. לרוב, גובה דמי המפתח הוא בין חצי עד שליש משווי הנכס כאשר דמי השכירות נמוכים משמעותית מהנהוג בשוק ונקבעים בתקנות.

במקרה שבו בעל הזכויות בנכס מעוניין למכור את זכויותיו, החוק מקנה עדיפות לבעל הדירה לקנות אותה לפני כל אדם אחר המעוניין בה. עו”ד דמי מפתח שהוא גם עו”ד הסכמי מכירה, יוכל לסייע לכם בתהליך ומומלץ לקבל חוות דעת משפטית לפני ביצוע כל מהלך שהוא.

אם רכשתם דירה בדמי מפתח מומלץ שתפנו בהקדם אל עו”ד דמי מפתח שיבהיר לכם מהן זכויותיכם ויספק לכם ייעוץ משפטי מקיף ומהימן.

מהו הסכם השקעה?
הסכם השקעה מעגן מצב חוזי בו החברה מקצה למשקיעים מניות, בתמורה להשקעה של כסף בחברה עצמה. במסגרת הסכם השקעה, אותו עורך עו”ד הסכמי השקעה, נקבע שווי החברה. זאת, בכדי לאפשר למשקיע לקבל את סך המניות בהתאם לסכום השקעתו.

מהו הסכם טוב?
כל עו”ד הסכמי השקעה כמו גם עו”ד הסכמי מכר במרכז המנסח הסכמים וחוזים מדי יום, יודע שיש חשיבות מכרעת לדרך הניסוח של תנאי ההסכם. לעתים, לסעיף קטן בהסכם יכולה להיות משמעות עצומה. כאשר ההסכם נערך על ידי עו”ד הסכמי מכר במרכז מנוסה, זה עשוי להיות שווה לכם הון או לחלופין לחסוך הוצאת כספים רבים לחינם. עו”ד יריב גוטמן, עו”ד הסכמי מכירה מיומן, יקפיד על ניסוח הסכם מקצועי שיעמוד בעת הצורך במבחן בית המשפט.
Call Now Button