מקרקעין

(מכירת דירות, קניית דירות, נדלן מסחרי)
עסקאות מקרקעין, ובעיקר עסקאות בתחום הנדל”ן למגורים (כמו קניית דירות או מכירתן) ובתחום הנדל”ן המסחרי, נחשבות לעסקאות נפוצות, מאחר ומרבית האנשים מבצעים לפחות עסקה אחת כזו במהלך חייהם.

יחד עם זאת, שכיחותן הגדולה של עסקאות מסוג זה, עלולה לעורר את הרושם המוטעה כי מדובר בעסקה שאותה יכול לבצע כל אדם, ללא ליווי של איש מקצוע המתמחה בתחום – עורך דין מקרקעין. כאמור, מדובר ברושם שגוי, אשר התפכחות מאשליית קלות ביצועה עסקה כזו, עלולה להציב אתכם בעמדת התמודדות מול אתגרים פיננסיים ומשפטיים כאחד.

מדוע עסקת מקרקעין מחייבת ליווי של עורך דין המתמחה בתחום?
תחום דיני המקרקעין הוא תחום מסובך ומורכב, והרבה פעולות אשר נראות (לכאורה, לאדם שאיננו עוסק בתחום) כ”פעולות הנטולות סיכון”, בפועל, מתגלות כפעולות שסיכון בצידן, וביצוע שגוי שלהן, עלול להפוך את העסקה למלכודת עבור המעורב בהן – רוכש או מוכר.

דוגמה מובהקת לכך היא רכישת דירה (בין אם דירה מיד שנייה או מקבלן). שם, רבים המוקשים החוקיים, והם מתחילים כבר בשלב מוקדם של התהוותה של העסקה, למשל – הזכויות הקנייניות של המציע את הדירה למכירה עליה, או, במקרים של פרויקטי בניה חדשים – זכויותיו הקנייניות של הקבלן על הקרקע.

למרות שעורך דין מקרקעין נתפש כאיש המקצוע שתפקידו מסתכם בניסוח חוזה המכר, בפועל, עורך דין המתמחה בתחום ומלווה אתכם לאורך כל העסקה, יכול לחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש מרובים.
 

האם כל עורך דין יכול לייצג אתכם בעסקת מקרקעין?

לא. מלבד זאת כי מדובר בתחום גדול, אשר משתנה ומתעדכן ללא הרף, ורק עורך דין זהו תחום התמחותו ועיסוקו השוטף יכול לייצג את לקוחותיו כהלכה, הנה מידע מעניין – מרבית התלונות המוגשת כנגד עורכי דין בנוגע לרשלנות מקצועית בעסקאות מקרקעין מקורן בעורכי דין שאינם מתמחים בתחום, ובכל זאת, התפתו לייצג לקוחות בעסקאות כאלה.

כך שלא רק שרצוי לשאול את עורך הדין בנוגע להתמחותו בתחום הנדל”ן והמקרקעין, אלא אף חובה עליכם לעשות זאת, כדי לזכות בייצוג ובליווי המתאים לצרכיכם.
Call Now Button