ייצוג בהסכמי מכר

רכישת נכס מקרקעין, זה אינו עניין פשוט. מדובר בסכום הגבוה ביותר של כל אדם ולכן, שגיאות בביצוע השלבים בעסקה עשויים להסב לקונה נזק בלתי הפיך. הסכם מכר, חייב להתבצע ע”י עורך הדין המייצג את המוכר ולכן, יש למצוא עו”ד מקרקעין, אשר בקיא בכל הקשור אל ייצוג בהסכמי מכר במקרקעין.  לא אחת, היו מקרים שהקונה לא קיים את מחויבויותיו, אם בגלל סיבות כלכליות, אשר מנעו ממנו לשלם את התמורה עבור הנכס. התופעה הנפוצה השנייה היא שהקונה חוזר בו מהסכם המכר, למשל כאשר גילה כי הנכס שונה בתכונותיו ממה שהוא סבר,  או שהוטעה ע”י המוכר.

 

ההליכים בעריכת הסכם מכר

עורך דין מקרקעין העוסק בתחום של ייצוג בהסכמי מכר במקרקעין, יש לוודא לגבי הזכות של המוכרים במכירת הנכס. על עוה”ד לוודא בנוסף, כי אין בעלי זכויות נוספים בנכס אשר עשויים לבטל את עסקת המקרקעין. כמו כן, עורך דין מקרקעין, צריך לוודא כי אין חובות על הנכס, כאשר החוב כולל רשויות מקומיות וגופים אחרים. ההמלצה היא כי המוכר ייוצג ע”י עורך דין מטעמו והקונה, יהיה מיוצג ע”י עורך דין מטעמו. כאשר הייצוג יתבצע באמצעות עו”ד מקרקעין מקצועי וותיק, עוה”ד יציג את האפשרויות שעומדות בפני המוכר וכן, ממה עליו להיזהר.

 

ייצוג הלקוח וליוויו עד הרישום החוקי בטאבו

עו”ד המתמחה בנושא כגון ייצוג בהסכמי מכר במקרקעין, ידאג לאינטרס של לקוחותיו. לדוגמה, הוא ימליץ על מהנדס בניין על מנת שיאשר כי אין ליקויי בנייה בנכס, או  אפילו להניע אותו מהעסקה, במידה והתיקונים של הנכס יקרים מדי או אפילו בלתי אפשריים או שלחלופין המבנה מסוכן למגורים, מה שקורה לרוב בנכסים מיד שנייה. יש למצוא עו”ד מקרקעין זמין, אשר ילווה את הלקוח בכל המהלכים של העסקה, עד לרישום החוקי והמלא בטאבו, לאחר ששולמו התשלומים, לפי חוזה המכר.

עורך דין מקרקעין בקיא גם במיסוי הנכס

יש לציין, כי עורך דין מקרקעין העוסק בתחום של ייצוג בהסכמי מכר במקרקעין, חייב להיות בקיא גם לגבי המיסוי של הנכס וכן, יוכל לגרום להפחתת מס השבח מצד המוכר, כאשר הוא בקיא בתחום


יש לציין, כי חוק מיסוי מקרקעין הוא די מורכב ועט”ד מקרקעין חייב להיות בקיא בתחום זה, מה שיקל על לקוחותיו בחישוב כל ההוצאות של רכישת הנכס.

Call Now Button