הסכמי מכר דירה

עסקת מקרקעין לרכישה או מכירה של דירה, מהווה את אחת העסקאות הגדולות והחשובות ביותר שאדם פרטי מבצע במהלך חייו. הבסיס לכל עסקה במקרקעין הם הסכמי מכר דירה – ההסכם המשפטי עליו חותמים הצדדים.

הסכמי מכר הם השלב בו עורכי הדין מנסחים את התחייבויות הצדדים לעסקה, והם כוללים את הפרטים העיקריים הבאים: זהות הצדדים, תיאור הנכס, התמורה, לוח התשלומים, מועד מסירת הדירה ויתר תנאי ההסכם. חתימה על הסכמי מכר דירה מחייבת את המוכר ואת הרוכש, והפרתם על ידי מי מהצדדים לעסקה, עלולה להוביל לתביעות בבתי משפט ולתשלום פיצויים בסכומי כסף גבוהים.

חוק הגנת הדייר משנת 1972, מעניק לדייר המוגן זכויות מיוחדות בנכס, כגון דמי שכירות מופחתים וזכות להחזיק בנכס לאחר סיום תקופת השכירות. העברת דיירות מוגנת אפשרית במקרים ובתנאים ספציפיים הקבועים בחוק.

העברת דירה במתנה ללא תמורה היא צעד משמעותי, שכן היא כרוכה בהעברה במתנה של נכס מקרקעין בעל ערך כספי גבוה. לצעד זה יכולות להיות השלכות בעתיד מבחינת היבטי מס, ויש לעשותו בקפידה.

חשיבות ליווי משפטי מקצועי
הסכמי מכר מהווים את השלב האחרון בעסקת המקרקעין, שכרוכה בסיכונים רבים, אם לא מבצעים אותה בצורה מקצועית. עורך דין מקרקעין יוודא את מצב הנכס ופרטי העסקה, וידאג לשמירת הזכויות והאינטרסים שלכם, בצד של המוכר או של הרוכש.

הסכמי מכר דירה, העברת דירה במתנה ללא תמורה וכן העברת דיירות מוגנת, הן סוגיות מורכבות ומומלץ לבצען רק לאחר ייעוץ משפטי של עורך דין מקרקעין.

משכך, העצה הטובה והחשובה ביותר שנוכל לתת לכם כאן היא לשכור את שירותיו המשפטיים של עורך דין מקרקעין מצוין – עו”ד יריב גוטמן, שילווה אתכם במקצועיות ובמסירות אין קץ.
 
 

לסיכום
הסכמי מכר דירה הן עסקאות משמעותיות, הכוללת התחייבויות כספיות גדולות והיבטים חוקיים סבוכים. לפיכך, אסור לוותר על ייעוץ משפטי וליווי צמוד של עורך דין המתמחה במקרקעין.

תהיו בטוחים שכאשר אתם פונים אל עו”ד יריב גוטמן, לו ניסיון של עשרים שנה בדיני מקרקעין, תקבלו את השירות המקצועי, האמין והטוב ביותר!
Call Now Button